- W dniu dzisiejszym w ramach tacy inwestycyjnej, złożone ofiary w całości zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia za wymianę nagłośnienia w kościele parafialnym. Na chwilę obecną mamy spłacone 62.000 zł, do spłaty pozostało jeszcze 20.000 zł.
- W dzisiejszą niedziele sprawowana będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 14:00 na świetlicy wiejskiej w Gorzuchowie.
- Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
❖W piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawione będą w Ścinawce Dolnej po Mszy Świętej o godz. 17:00.
❖W niedziele Wielkiego Postu o godz. 7:45 w Ścinawce Dolnej oraz o godz. 9:45 w Raszkowie sprawowane będą nabożeństwa Gorzkich Żali.
❖Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- W czasie Wielkiego Postu będziemy mogli wspomóc swoją jałmużną postną najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Jałmużnę będzie można składać do oznaczonych skarbon w naszych kościołach, a za pozyskane środki zostaną przygotowane paczki wielkanocne.
- W przyszłą niedzielę, 1. marca rozpoczniemy w naszej wspólnocie trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które będą zarówno przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych, jak i naszej parafialnej peregrynacji ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Poprowadzi je
kan. dr Paweł Kilimnik, dyrektor diecezjalnego domu rekolekcyjnego w Bardzie. - Podczas rekolekcji wielkopostnych, od wtorku 3. marca rozpoczniemy parafialną peregrynację ikony Matki Bożej Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Chcemy, aby był to czas indywidualnej modlitwy rodzin za siebie, za całą naszą rodzinę parafialną, za naszą diecezję, Ojca Świętego Leona i kościół powszechny oraz za naszą Ojczyznę.
Zachęcam, aby rodziny, które pragną przyjąć ikonę MB Częstochowskiej do swojego domu, zapisały się na listę, która dostępna jest w zakrystii.
- W przyszłą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes”.
- W ubiegłą niedziele zebrano 800 zł na rzecz pomocy Ukrainie. Zabrane środki zostały przekazane na konto Caritas Diecezji Świdnickiej. Bóg zapłać.
- Pragnę się zwrócić z prośbą do naszych parafian oraz naszych przyjaciół o pomoc w ratowaniu naszych zabytków przez przekazanie 1,5% podatku lub wsparcie otwartej kampanii przy pomocy fundacji siepomaga.pl. Bliższe informacje znajdziemy na profilu Facebooka parafii, stronie internetowej parafii, gablocie, na ulotkach w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej fundacji: pl/parafia-scinawkadolna oraz siepomaga.pl/koscioly-scinawka-dolna. Osoby, które zechcą przekazać 1,5% podatku proszę, aby pamiętały, że oprócz podania numeru KRS fundacji konieczne jest również wpisanie numeru celu szczegółowego, aby pieniądze trafiły na rzecz naszych zabytkowych kościołów. Bóg zapłać.
- Przy wyjściu z kościoła dostępne są świece oraz palmy wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na rzecz ratowania naszych zabytków.
- Środki pozyskana z kampanii siepomga.pl, z odpisy 1,5%podatku oraz ze sprzedaży świec i palm w pierwszej kolejności zostaną przeznaczone na zabezpieczenie środków na wkład własny do dotacji na konserwacje ołtarza bocznego i ambony w kościele w Raszkowie. Wkład własny do tej dotacji wynosi 40.000 zł, prace te są już na ukończeniu i rozliczenie z wykonawcą będzie miało miejsce w kwietniu br.
- Msze Święte w tym tygodniu sprawowane będą:
- w poniedziałek, środę, czwartek i piątek – o godz. 17:00;
- we wtorek – o godz. 7:00 w kaplicy Sióstr Terezjanek;
- w sobotę – o godz. 9:00;
- Msza Święta w kościele w Raszkowie w piątek o godz. 16:00.
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.